Przejdź do głównej zawartości

Black and White – ulubione kolory Coco Chanel w kolekcji “Monochromatique” Ursuli Ray
Biały i czarny - dwa kolory, które istniały od zawsze, lecz dopiero za sprawą Coco Chanel  ich znaczenie nabrało w modzie szczególnego wyrazu. Biały – symbol niewinności , harmonii, spokoju oraz jego przeciwieństwo – czarny kojarzony z siłami zła, ciemności, ale także powagą, bogactwem, luksusem.    
Czarny i biały  jest jak modowe Ying Yang – dwie pierwotne, przeciwstawne barwy, które nawzajem uzupełniają się.
Do chanelowskiej koncepcji  stylu i elegancji powraca Ursula Ray w swojej ostatniej kolekcji  „Monochromatique”. 
Kolekcja według mnie przepiękna i zaskakująca. Oprócz klasycznych czarnych spódnic „kopertówek”,  długich satynowych rękawic oraz kapeluszy z rondem, projektantka wyczarowała przyciągające wzrok, bogate w geometryczne wzory, świetnie skrojone żakiety oraz płaszcze. 


    Komplet z żakietem - cena 680,-             Płaszcz - cena 1150,-
 
W kolekcji nie zabrakło także kilku „małych czarnych”. Ta z prawej zasługuje na szczególną uwagę. Niezwykle plastyczna, czarne koła na białym tle przywodzą na myśl słynną postać Pierrota z francuskiej pantomimy... 

W „Monochromatique” znajdziemy propozycje zarówno na romantyczne wieczory jak i spotkania biznesowe czy cocktail party.
Zachęcam do zapoznania się z całą kolekcją projektantki na stronie www.ursularay.eu.

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Kasia Zapała - MIEJSKI STYL, KOBIECY SZYK

ZUO CORP - coś więcej niż moda

Kilka tygodni temu moją uwagę przykuł czarny sześcian - barak  vis a vis kawiarenki Miedzy Nami.   Rano, kiedy spieszyłam gdzieś nieustannie, obiecywałam sobie, że wieczorem wstąpię i dowiem się, co jest w środku.. Wracając, zazwyczaj było już albo zamknięte, albo byłam tak zmęczona, że nie miałam siły na nic oprócz gorącej kąpieli i łóżka.
     W końcu udało się, wolne popołudnie i jedna myśl - idź i zobacz. Więc idę podekscytowana. W kościach od dawna już czułam, że musi być tam jakiś butik. Miejsce idealne, genialny pomysł. Lokalizacja w pobliżu kafejki uwielbianej przez ludzi mody, sztuki i show biznesu jest skazana na sukces. Pod warunkiem oczywiście, że produkt się spodoba..W każdym razie jest to najlepsze miejsce, by zobaczyli to wszyscy ci, którym temat mody obojętny nie jest. Stoję przed drzwiami, chwilę się waham - wchodzę. W środku małe zamieszanie, jak się dowiaduje chwile później trwają przygotowania do jakiegoś pokazu. Mówię, żeby sobie nie przeszkadzali. Pod każdą ści…

TERESA ROSATI Z KOLEKCJĄ "THE UNIVERSE OF WOMEN" W BEVERLY HILLS

Teresa Rosati jako pierwsza oraz do tej pory jedyna polska projektantka została zaproszona na międzynarodowy pokaz mody Baverly Hills Fashion Festival. Impreza odbyła się 6 listopada w prestiżowym hotelu Hilton, który tego wieczoru wysłany czerwonym dywanem, gościł takie sławy jak: Micha Barton, Paul Sorvino czy choreografkę Lady Gaga - Laurie Ann Gibson.
Kolekcja  Rosati została przedstawiona w dwóch odsłonach –  The Best of Teresa Rosati oraz propozycje na rok 2011 w liniach Klasycznej i For Weronika. Projektantka uwielbia naturalne jedwabie jak szyfony, satyny, żakardy i tafty, zatem i tutaj nie mogło ich zabraknąć. Projekty wyeksponowane na światowej sławy modelkach z agencji Ford zrobiły na publiczności ogromne wrażenie. Pokaz zakończony został gorącymi owacjami na stojąco!!
Tuż przed pokazem amerykanska stacja NBC pokazała w głównym wydaniu newsów reportaż promujacy Beverly Hills Fashion Festival. Czyje projekty zaprezentowano?  Oczywiście, Teresy Rosati!   Zobaczcie fragment nagra…